Roboty KUKA řeší nedostatek zaměstnanců v průmyslu

Od svého uvedení na trh v roce 2010 dodala společnost KUKA více než 100.000 robotů řady KR QUANTEC. Důvodem zájmu o ně je podle výrobců jejich vysoká spolehlivost a univerzálnost s širokým spektrem aplikací. S nosností mezi 120 a 300 kg jsou roboty navrženy pro použití téměř v každém segmentu na trhu, jako je automobilový průmysl, slévárenství a zdravotnictví, stejně tak i pro obrábění a manipulaci. V Česku a na Slovensku je to pro své vlastnosti nejrozšířenější typ robotu v automobilovém průmyslu. Před časem mohli vidět tohoto robota v akci návštěvníci brněnského výstaviště. Robot tam vyráběl kopii historické sochy prvního československého prezidenta Tomáše G. Masaryka.

„Při modernizaci řady KR QUANTEC jsme využili naše dlouholeté zkušenosti se zaváděním automatizace v průmyslu s využitím průmyslových robotů. Došlo ke zvýšení kapacity užitečného zatížení robota, vysoké variabilitě pohybu pomocí technických výhod, jako jsou zkrácené brzdné dráhy nebo optimalizovaný pracovní rozsah, nižším nákladům na provoz a menším nárokům na údržbu,“ uvedlWolfgang Bildl, produktový manažer.

KR QUANTEC bude užitečnější i z hlediska využití výrobního času: výpadky a požadavky na servis jsou minimalizovány díky novému konceptu kabelového a energetického systému a zároveň došlo ke snížení počtu náhradních dílů v souvislosti s optimalizací modulárního systému.

Nová generace KR QUANTEC je vybavena dodatečnými "motion modes". Jedná se o softwarové doplňky, které zajišťují optimální pohyb robota pro specifické aplikace. Režim “path mode” umožňuje jeho mnohem přesnější a preciznější pohyb, zatímco "dynamic mode" zvyšuje rychlost a tím pádem snižuje dobu cyklu a zvyšuje prostupnost výrobních linek.

Modernizovaný robot KR QUANTEC byl vytvořen pro ještě rychlejší a přesnější práci a v souhrnu přináší vysokou přidanou hodnotu, která představuje nejen konkurenční výhodu, ale také řešení nedostatku pracovních sil, což jistě není zanedbatelné. 

Informace o společnosti KUKA:

KUKA je automatizační globální společnost s obratem kolem 3,5 miliardy EUR a zhruba 14 200 zaměstnanci. Jako jeden z předních světových dodavatelů inteligentních automatizačních řešení nabízí KUKA zákazníkům vše, co potřebují, z jediného zdroje: od komponentů a výrobní buňky až po plně automatizované systémy pro automobi-lový průmysl, elektroniku, spotřební zboží, kovoobrábění, logistiku / e-commerce, zdravotnictví a služby robotic-kého průmyslu. Společnost má sídlo v německém Augsburgu.

 

Více informací na: www.kuka.com

 

(niv)

Fota z archivu: KUKA CEE GmbH, odštěpný závod