Nadšenci mobilní fotografie zaplesají radostí

Smartphone Nokia 9 PureView je vlajkovou lodí společnosti HMD Global pro letošní rok. Kromě elegantního designu, který staví na skle a kovu, zaujme zejména díky svým fotografickým schopnostem – hlavní fotoaparát s pěti snímači se totiž jen tak nevidí. Potěší však i další výbava.

Nokia 9 PureView se pyšní displejem pOLED s úhlopříčkou 5,99" a rozlišením 2K. Kvalitní obraz je zaručen díky technologiím PureDisplay a HDR10. Specialitou je čtečka otisků prstů přímo v displeji.

Výkon telefonu dodává procesor Qualcomm Snapdragon 845 doplněný o 6 GB RAM. Vnitřní 128GB úložiště lze rozšířit paměťovými kartami až do kapacity 512 GB. Akumulátor s kapacitou 3 320 mAh lze dobíjet klasicky (prostřednictvím USB-C), nebo bezdrátově.

Novinka využívá operační systém Android Pie. Telefon je navíc součástí programu Android One, jež přináší řadu výhod včetně pravidelných měsíčních bezpečnostních aktualizací (po dobu tří let) a upgradů softwaru (nejméně na dva roky).

Nokia 9 PureView, to je však zejména pět 12MPx fotoaparátů s optikou ZEISS, které zachycují snímek současně a fungují v dokonalém souladu. Výsledkem jsou fotografie s vynikajícím dynamickým rozsahem a detailní strukturou světel a stínů, se špičkovou hloubkou ostrosti a věrohodnými barvami. Nechybí podpora HDR nebo ukládání do formátu RAW. Samozřejmostí je také záznam 4K videa a 20mpx selfie kamera na čelní straně.

Z dalších vlastností stojí za zmínku například Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac nebo provedení odolné v souladu s požadavky normy IP67.